PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
444 0 885

Hizmet Olarak Felaket Kurtarma (DraaS)

Treo’nun Hizmet olarak Felaket Kurtarma (Disaster Recovery as a Service | DraaS) Çözümüyle, BT servislerinizin bir kısmını ya da tamamını yazılımsal, donanımsal ve sistem odası arızalarına ve felaketlere karşı hazır duruma getirerek, bir felaket anında problem düzelinceye kadar servislerin Felaket Kurtarma Merkezi’nden (Disaster Recovery Center | DRC) çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Treo, veri merkezinizde (data center) oluşabilecek bir felaket anında, daha önce belirlenen RPO (recovery point objective | felaket anında kaybedilmesine izin verilen veri miktarı) ve RTO (recovery time objective | sistemlerin felaket sonrasında yeniden çalıştırılma süresi) doğrultusunda hizmetlerinizin yeniden başlamasını sağlıyor. Veri merkezindeki servislerinizin çalışmasını engelleyen yangın, deprem, saldırı, elektrik kesintisi, iklimlendirme sistemi arızası gibi dijital felaketler ya da platform (ana storage sistemi, SAN sistemi, computing sistemleri gibi) arızaları olduğunda, belirlenen RPO ve RTO kriterlerine göre, servisin geçici olarak Felaket Kurtarma Merkezi üzerinden verilmesini sağlıyor.

Felaket Kurtarma Merkezi’ni tasarlarken, birden fazla çözümü bir araya getirerek her bir servisin ihtiyacına göre entegre bir sistem oluşturulması gerekir. Böylece herhangi bir dijital felaket anında, şirketler için kritik olan servislerin, sıfır/sıfıra yakın kesinti ve sıfır veri kaybıyla, müdahaleye gerek kalmaksızın çalışmaya devam etmesi sağlanabilir.

Treo, Hizmet Olarak Felaket Kurtarma Çözümü kapsamında, felaket kurtarma politikalarınızın ve planlarınızın dokümantasyonunu, bilişim sektöründe iş sürekliliği standardı olan ISO 27031’e uygun şekilde yapıyor.
Başarı Hikayeleri

Boyner Başarı Hikayesi

Boyner’in hali hazırda kullanmakta olduğu sunucu ve veri depolama cihazının performans ve kapasite gereksinimleri sebebiyle upgrade edilmesi ya da değiştirilmesi gerekiyordu. Sistemin sürekliliğinin ve performansının çok önemli olması nedeniyle cihazın konumlandırılması ve kurulum aşamasında Oracle veri tabanı önem taşımaktaydı. consequuntur magni dolores.

Başarı Hikayesi
Solventaş Başarı Hikayesi

Solventaş, dökme sıvı, varilli ve paketli kimyasalların ve petrol ürünlerinin depolandığı A Tipi Genel Gümrük Antreposu olarak faaliyet gösteriyor. İnovatif yaklaşımı ile kendini sürekli geliştiren Solventaş, yıllardır biriken deneyimini yeni teknolojilere sadece adapte olma değil aynı zamanda ön ayak olma becerisi ile birleştirerek her zaman genç ve deneyimli bir şirket olarak kalmayı başarıyor.