PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
444 0 885

Ağ Sanallaştırma

Karmaşık iş süreçlerinize teknolojiyle çözüm getirin.

Çoğu veri merkezinde (data center) genellikle en karmaşık yapıya sahip olan ağ (network), bütün uğraş ve yatırımlara rağmen istenilen seviyede esnek, güvenli ve yedeklenmiş hale getirilemeyen katman olarak biliniyor. 

Her yıl performans, güvenlik ve esnekliği artırmak için ciddi yatırımlar yapılıyor. Ancak donanım bağımlılığı ve fiziksel kısıtlar sebebiyle, uzun soluklu projelerin ardından değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek için, revizyon ya da yeni yatırım yapılması gerekiyor. Bu durum, devasa sunucu parkurlarının yönetildiği, sürekli olarak yeni sunucu alımı ya da mevcutlarda güncelleme yapıldığı, sunucu sanallaştırma (server virtualization) hayatımıza girmeden önceki 10-15 yıllık döneme çok benziyor. Sanallaştırmayla birlikte, sunucu parkurları oldukça küçüldü ve eskiye oranla ciddi seviyede esnekliğe kavuştu.
Ağ Sanallaştırma (Network Virtualization), sanal sunucular gibi yazılımsal olarak donanım katmanının üzerinde çalışıp donanım bağımlılığını ortadan kaldırarak ağ anahtarı (switch), yönlendirici (router), güvenlik duvarı (firewall), yük dengeleyici (load balancer) gibi birçok ağ cihazının hızlı ve kolay biçimde yönetilmesine olanak sağlıyor. Sanallaştırma, ağ hizmetlerinin donanım katmanından bağımsızlaştırılarak yazılım katmanında yer almasını sağladığından; güvenlik, yük dengeleme gibi yeni bir ağ servisinin sisteme dahil edilmesi, karar verildikten sonra birkaç saat içinde gerçekleştirilebiliyor. Güvenlik, anahtarlama, yönlendirme vb. tüm ağ hizmetleri, sunucu sanallaştırma platformunun ara yüzü üzerinden basit bir şekilde yönetilirken, sistem yöneticilerine ciddi anlamda zaman kazandırıyor.
Başarı Hikayeleri

Boyner Başarı Hikayesi

Boyner’in hali hazırda kullanmakta olduğu sunucu ve veri depolama cihazının performans ve kapasite gereksinimleri sebebiyle upgrade edilmesi ya da değiştirilmesi gerekiyordu. Sistemin sürekliliğinin ve performansının çok önemli olması nedeniyle cihazın konumlandırılması ve kurulum aşamasında Oracle veri tabanı önem taşımaktaydı. consequuntur magni dolores.

Başarı Hikayesi
Solventaş Başarı Hikayesi

Solventaş, dökme sıvı, varilli ve paketli kimyasalların ve petrol ürünlerinin depolandığı A Tipi Genel Gümrük Antreposu olarak faaliyet gösteriyor. İnovatif yaklaşımı ile kendini sürekli geliştiren Solventaş, yıllardır biriken deneyimini yeni teknolojilere sadece adapte olma değil aynı zamanda ön ayak olma becerisi ile birleştirerek her zaman genç ve deneyimli bir şirket olarak kalmayı başarıyor.