PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
444 0 885

MICROSOFT KURUMSAL ÇÖZÜMLERİ

Lisanslama Çözümleri (Microsoft Windows, Sunucu, Office Ürünleri)
Microsoft Türkiye’nin en önemli iş ortakları arasında yer alan Treo, şirketinizin Microsoft teknolojilerinden maksimum düzeyde yararlanmasını sağlıyor. Treo’nun lisans danışmanları, şirketiniz için en uygun modeli belirleyerek yatırımınızın karşılığını en kısa sürede almanıza destek oluyor.

OEM Lisanslama 
Orijinal Ürün Üreticisi (Original Equipment Manufacturer | OEM), yeni bilgisayar satın aldığınızda alınabilen bir lisanslama modelidir.

Bulut Lisanslama Modelleri 
Bulut Lisanslama; Microsoft 365, Exchange Online, Microsoft Azure gibi ürünler için, Microsoft’un veri merkezlerinden belirli ücretler karşılığında alınan hizmet aboneliğidir. Şirketinizin ihtiyaçları arttıkça, hizmet anlaşmalarını geliştirerek, yeni donanım yatırımı yapmadan bu teknolojileri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Open Lisanslama 
5 ve üzeri lisans alımlarında kullanılabilen lisans modelidir. Bulut ürünleri de dahil olmak üzere, Microsoft’un tüm ürünlerini bu modelle alabilirsiniz.

OV ve OVS Anlaşmasıyla Lisanslama 
OV (Open Value): Lisans yönetimini basitleştirmenizi, yazılım maliyetlerinizi ve yatırımınızı daha iyi yönetebilmenizi sağlayan 3 yıllık sabit fiyat garantisiyle satın alabildiğiniz lisanslama modelidir. 3 yılın sonunda, yalnızca yazılım güvencesi maliyetini ödeyerek anlaşmanızı yenileyebilirsiniz.

OVS (Open Value Security): En düşük ön maliyet avantajı sağlayan lisanslama modelidir. 3 yıllık kiralama modeliyle fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

Yıllar içinde bilgisayar sayınızın düşmesi durumunda, toplam lisanslama maliyetinizin azaltılabilmesi esnekliğini sağlıyor. 3 yılın sonunda yeniden kiralama yapabilirsiniz.

Yazılım Varlık Yönetimi (SAM) 
Şirketinizin BT varlıklarını yönetmek ve optimize etmek için uygulanan bir programdır. Yazılım Varlık Yönetimi Çözümüyle (Software Asset Management | SAM), hangi yazılımlara sahip olduğunuzu, bu yazılımların nerede çalıştığını ve verimli kullanılıp kullanılmadığını analiz edebilirsiniz.

Bulut Çözümü Sağlayıcısı (CSP) 
Bulut ürünlerini Treo’nun danışmanlık yetkinlikleriyle birleştiren, aylık ve yıllık satış seçenekleri sunan bulut çözüm programıdır. Microsoft Bulut Çözümü Sağlayıcısı (Cloud Solution Provider | CSP) olan Treo; Microsoft Azure, Microsoft Dynamics, Microsoft Office 365, Enterprise Mobility Suite ve Windows gibi ürünlerin satış ve danışmanlığını yapıyor.

EA ve EAS Anlaşmasıyla Lisanslama 
Şirketiniz 500’ün üzerinde kullanıcıya sahipse, tüm cihazlarınızı içerecek şekilde, Microsoft’un EA (Enterprise Agreement) ve EAS (Enterprise Agreement Subscription) zorunlu lisans anlaşmalarını yapmanız gerekiyor.

Azure Migration 
Treo, şirketinizin her türlü ihtiyacına cevap verebilen yenilikçi bir yapıya geçişinizi (migration) sağlıyor. Sanal makinelerinizi ve veritabanınızı, kurulum ücreti olmadan, “Kullandıkça Öde” (Pay Per Use) yönetimiyle çalışan Microsoft Azure üzerine taşıyabilirsiniz.

Office 365 Migration 
Treo, exchange rolünü bulut ortamına taşıyarak, e-postaların kesilmesi ihtimalinden %99,99 SLA (Hizmet Seviyesi Anlaşması | Service Level Agreement) süresiyle kurtulmanızı sağlıyor. Tüm Microsoft Office ürünlerini; Powerbi, Delve, Flow, Skype, Sharepoint, OneDrive gibi ihtiyaç duyduğunuz özelliklere uygun paketlerle satın alabilirsiniz. Treo, hem bu rollerin yönetimini sizler için kolaylaştırıyor, hem de ihtiyaç duyduğunuz kadar kullanmanızı sağlayarak verimliliğinizi en üst seviyeye çıkarıyor.

Active Directory Migration & Consolidation 
Büyüyen bir şirket yapısında yönetim, düzgün kurulmuş bir sistematik düzene ihtiyaç duyar. Treo, şirket birleşmelerinde veya holding yapısı kurulduğunda, aktif rehber (active directory) üzerindeki hiyerarşik yapıyı şirketinizin ihtiyaçlarına göre planlıyor, kurulumunu yaparak yönetimini kolaylaştırıyor.

Messaging & Collaboration Danışmanlığı 
Şirket içi mesajlaşma, şirketinizin çalışabilmesi için olmazsa olmaz unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. 7/24 iletişimin sağlanması ancak konfigürasyonu düzgün bir yapıyla mümkün. Treo, Microsoft çözümleriyle Exchange ve Skype üzerinde sıfırdan bir mesajlaşma sistemi kuruyor, sisteminizi sürekli çalışabilirlik ilkesi doğrultusunda yapılandırıyor veya ihtiyaçlar doğrultusunda en son sürüme geçirme işlemlerini yapıyor.

System Center Danışmanlığı 
Treo, büyük yapıların BT yönetimindeki zorluğu, Microsoft’un System Center ailesiyle aşmanızı sağlıyor. Altyapı ve sanallaştırılmış yazılımla tanımlanmış veri merkezinizin kurulum, yapılandırılma, yönetim ve izlenmesini kolaylaştırabilirsiniz. Böylece çeviklik ve performansınızı artırabilirsiniz. Birden çok sistem desteği sunan Treo, sunucular ve masaüstü istemciler hatta bulut desteğiyle, BT altyapınızın hızlı ve verimli bir şekilde otomasyonunu sağlıyor ve yönetiyor.

Enterprise Mobility Suite (EMS) Danışmanlığı 
Microsoft EMS (Enterprise Mobility Suite) çözümü, KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) uyarınca, şirketlerin Mayıs 2018 itibarıyla uyması gereken tüm gereksinimleri karşılayan bir çözüm. Şirketinizde gözünüzden kaçabilecek tüm etkinlikleri kontrol altında tutmanızı sağlıyor. Treo; Azure Information Protection, Cloud App Security, Microsoft Advanced Threat Analiystic ve Intune gibi birçok modülle bulut tabanlı bir güvenlik çözümü sunuyor.
Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin