PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
444 0 885

Clonera Bulut Uç Nokta Yedekleme Çözümü

(End-Point Backup)

Teknolojik altyapı gereksinimleri Clonera tarafından sağlanan Bulut Uç Nokta Yedekleme Çözümü (Cloud Endpoint Backup); SAS 70 Type II, SSAE 16, ISO 27001 gibi uluslararası standartlara uygun Clonera Veri Merkezi altyapılarına, son kullanıcı veri yedeklemelerinin anlık klonlama yöntemiyle yapılmasıdır.

Yedeklemenin yanı sıra, son kullanıcı bilgisayarlarının çalınma, kayıp, veri bütünlüğünü bozacak türden arıza vb. risklere karşı da güvence altına alınmasını sağlar.

Tek lisansla 3 farklı cihazın (telefon, tablet, masaüstü bilgisayar) yedeklenebildiği bu çözüm sayesinde, BT ekipleri son kullanıcı yedeklemelerini (backup) yönetmek için uğraşmaz, tüm yedekler otomatik olarak ve kolayca alınır.

MS Windows, iOS ve Android platformlarını destekleyen çözümle, veriler 256 bit AES ve 128 bit SSL ile korur. Uzaktan veri silme olanağıyla, yedeklenen cihazın çalınması durumunda kullanıcı cihazındaki veriler silinerek istenmeyen erişimler engellenebilir. Kurumsal kullanıcılar, yedeklerini hızlı bir şekilde şirket içindeki sunucuya kaydedebilir ve yedekleri yine hızlı bir şekilde sunucudan buluta atabilir. Şifrelenmiş veriler, local cache (mevcut sistemlerin olduğu lokasyona kurulan, veriyi başka bir yere aktarmadan önce kendi üzerinde tutan ve oradan yönlendiren sunucu) üzerinde saklanarak, daha hızlı veri onarımı ve daha verimli ağ trafiği sağlanır.