Temelleri 1942 yılında Gaziantep’de atılan Horoz Lojistik sektöründe ilk akla gelen firmalar arasında yer almaktadır. Türkiye genelinde yayılmış transfer merkezileri, depoları, sevk noktaları ve binin üzerinde çalışanıyla her biri kendi alanında sektörlerinin önde gelen firmaları olan müşterilerine 70 yılı aşkın süredir hizmet sunmaktadır.  

Hangi problemle / ihtiyaçla bize başvurdular?
Kurum içerisinde çalışanların farklı lokasyonlarda aynı dokümanlar üzerinde çalışamaları gerekiyordu. Uzakmasaüstü bağlantılarıyla bu sağlanmaya çalışıldı. Fakat aynı dönem içerisinde genel merkezimizin taşınması da soruna ilave olarak geldi. İşlerin aksamaması için hem güvenli, hem hızlı ve hemen kurulabilecek bir yapıya ihtiyacımız vardı. 

Nasıl bir çözüm sunduk?
Çözüm Office365 olarak bulundu. Daha önce Treo tarafından bize verilen bilgiler doğrultusunda office365 den haberdardık. Kendilerine sorunumuzu anlattık ve nasıl olabileceği konusunda bilgi aldık. Hızlı destekleriyle aynı gün lisanslarımız elimizde oldu. Biryandan talşınırken bir yandanda kullanıcıları office365’ e geçirdik.  Takip eden günlerde sistemlerin taşınmasından kaynaklanan sorunlardan hiç etkilenmeden çalışanlarımız işlerine yetersiz internet bağlantısı olan yerlerde bile devam edebildiler. Artık kurum içinde olmasalar bile her yerden aynı dosyalarda çalışabiliyorlar.

Sorunun ortaya çıkmasından itibaren Treo’daki arkadaşlar hızlı aksiyon almaları ve destekleri sayesinde zaten sıkıntılı olan taşınma sürecimizde omuzlarımızdan büyük bir yükü almış oldular.

Uğur Duman
Bilgiişlem Direktörü
Horoz Holding A.Ş